Psychologia Propagandy i Reklamy - studia podyplomowe

Psychologia Propagandy i Reklamy to nowatorski program studiów podyplomowych oraz magisterskich II stopnia, który łączy wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, komunikacji, marketingu i nowoczesnych technologii. Ten interdyscyplinarny kierunek pozwala na zdobycie kompleksowych kompetencji w dziedzinie reklamy i propagandy, przygotowując absolwentów do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Studenci tego kierunku zdobędą solidne podstawy teoretyczne z zakresu psychologii społecznej, socjologii i komunikacji, a także nauczą się praktycznych narzędzi wykorzystywanych w marketingu i reklamie. Program kładzie duży nacisk na rozwój kompetencji przyszłości, takich jak analiza danych, tworzenie efektywnych kampanii marketingowych oraz wykorzystanie najnowszych technologii w pracy zawodowej.

Absolwenci będą mieli szerokie możliwości zawodowe, pracując w agencjach reklamowych, działach marketingu, firmach badawczych oraz mediach. Dzięki zrozumieniu mechanizmów wpływu społecznego, umiejętności analizy danych, kreatywności i innowacyjności, będą mogli tworzyć oryginalne i skuteczne kampanie marketingowe. Ponadto studia te oferują rozwój osobisty, ucząc cennych umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, praca zespołowa i zarządzanie projektami.

Program studiów obejmuje szeroki zakres przedmiotów specjalnościowych, takich jak techniki manipulacji i perswazji, psychologia reklamy, socjotechnika i public relations, media i propaganda, kultura i propaganda, sztuczna inteligencja w reklamie i komunikacji, religia i propaganda oraz polityka i propaganda. Dzięki temu studenci zdobędą wszechstronną wiedzę na temat propagandy, reklamy, psychologii, komunikacji, polityki i religii, rozwijając jednocześnie umiejętności analizy perswazji, etyki oraz wykorzystania AI.

Studia te są prowadzone w formie online z wykorzystaniem platformy Teams, a zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu (soboty i niedziele), co pozwala na elastyczne łączenie nauki z pracą zawodową. Czas trwania studiów to dwa semestry, a absolwenci otrzymują 30 ECTS. Istnieje również możliwość realizacji studiów w wersji rozszerzonej jako studiów magisterskich II stopnia we współpracy z Pedagogium – Wyższą Szkołą Nauk Społecznych w Warszawie na kierunku Pedagogika.

Dlaczego warto wybrać nasze studia?

Co zyskasz?

Przedmioty:

Podział zjazdów

Plan studiów podyplomowych: Psychologia Propagandy i Reklamy

Podział przedmiotów na semestry i zjazdy

Semestr 1

Semestr 2

Dlaczego takie przedmioty?

Organizacja studiów:

Możliwość studiów II stopnia:

Wybierając studia w Wyższej Szkole Biznesu, Mediów i Reklamy, inwestujesz w swoją przyszłość, zdobywając wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w dynamicznym świecie mediów i reklamy.

Psychologia Propagandy i Reklamy - studia podyplomowe