Festiwal Animacji O!PLA zawitał do naszej szkoły! Przyjdź i zobacz tegoroczne prace, podczas „Event Day” (5 kwietnia (środa) o 9:00 sala numer 5). Weź czynny udział w wydarzeniu - poznaj zasady odbywania praktyk, zobacz wystawę prac plastycznych naszych studentów oraz słuchaczy, weź udział w spotkaniach z gośćmi i koniecznie oddaj głos na swoją ulubioną animację! Sprawdź dodatkowe atrakcje, zaplanowane na ten dzień!
W najbliższą środę odbędzie się kolejna, już jedenasta edycja Festiwalu Animacji O!PLA, której jesteśmy dumnym partnerem. Wydarzenie odbędzie się w Warszawskiej Szkole Reklamy (ul. Stefana Szolc-Rogozińskiego 3, 02-777 Warszawa), podczas którego zaprezentowane zostaną dzieła wspaniałych artystów - młodych twórców, prężnie działających studentów, entuzjastów dynamicznych form graficznych.
Festiwal O!PLA, czyli „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation” jest niezależną inicjatywą, głoszącą ideę „zrób to sam” - w tym duchu realizowana jest od blisko dekady, „w kraju pomiędzy Bałtykiem a Tatrami i między Odrą a Bugiem”. Warto podkreślić, że Królowa Polskiej Kinematografii - Animacja - na skrzydłach rodzimej inwencji, przekroczyła nadwiślańskie granicę. W ostatnich latach, „Opla” gościła w prawie każdej części Europy, pokonała Atlantyk, promując nasz artystyczny towar eksportowy w Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku, zachwycała swym kolorytem w krajach azjatyckich, takich jak Indie, a nawet pojawiła w Egipcie.
Estyma, jaką cieszy się tak zwane zjawisko Polskiej Szkoły Animacji, sięga już lat 60-tych XX wieku. Wielokrotnie, to właśnie ta forma przekazu artystycznego, broniła (nierzadko, jako jedyna) swej zaszczytnej pozycji, dobrego imienia pośród pozostałych sztuk audio-wizualnych. „O!PLA jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki” - jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie przedsięwzięcia.
Podczas eventu, odbędzie się spotkanie z naszym absolwentem grafiki i multimediów – Adamem Łazorkiem, który opowie nam o swoich wieloletnich doświadczeniach w branży, o wyzwaniach środowiska korporacyjnego, jak i o pracy w charakterze freelancer’a. Przyjdź na spotkanie i posłuchaj, jak wygląda praca grafika oraz jak wygląda jego branża „w praniu”.
Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z wystawą prac semestralnych naszych kolegów i koleżanek. Sprawdź, jakie wyzwania czekały naszych plastyków na przestrzeni zaledwie semestru. Zobacz, jak studenci i słuchacze nakreślili „rytm”, jak ujęli zróżnicowane kompozycje lub też jak uchwycili ruch w ilustracjach.
Przypominamy, że o wyborze laureatów/zwycięzców festiwalu zadecyduje publiczność, dlatego serdecznie zapraszamy każdą zainteresowaną osobę, aby wzięła czynny udział w naszym „Event Day” – przyjdź, baw się cudnie i oddaj głos na swoją ulubioną pracę lub faworyta.
Serdecznie zapraszamy!