Bezpłatne warsztaty charakteryzacji! 28 VI o 18:00

≡ 16 czerwiec, 2017

*Ile razy podczas oglądania filmu czy serialu towarzyszyły Ci ciarki spowodowane lękiem? Twarz Freddy’ego Krugera niejednej osobie spędziła sen z powiek. Głowa Ragnara Lothbroka w miarę postępowania fabuły serialu Wikingowie zdobiona była niezliczonymi tatuażami i bliznami. Sceny mordu w Apocalypto przyprawiały o dreszcze… Ale jak to zostało zrobione? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie 28 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00, podczas Dnia Otwartego połączonego z warsztatami!

Bezpłatne warsztat charakteryzacji

Produkcje teatralne i filmowe często wymagają obecności charakteryzatorów na planie. Podbite oko, blizny, rany czy poparzenia, które widzimy na szklanym ekranie są wypadkową wiedzy, talentu i umiejętności posługiwania się specjalistycznymi kosmetykami. Kulisy tej pracy będzie można poznać podczas bezpłatnych warsztatów charakteryzacji filmowej, które poprowadzi Agnieszka Wojciechowska – charakteryzatorka i wizażystka.

Warsztaty są częścią Dni Otwartych WSR, które mają na celu prezentację szkoły, a także przybliżenie realiów pracy wizażysty i charakteryzatora. Wydarzenie będzie podzielone na trzy części:

1. powitanie gości oraz przedstawienie oferty edukacyjnej WSR i SWiCh
  2. pokaz charakteryzacji,
  3. część praktyczna.

Podczas części pokazowej uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku tworzy się różne obrażenia ciała na potrzeby produkcji filmowych, fotograficznych, czy teatralnych. Wojciechowska zdradzi tricki, które stosuje w swojej codziennej pracy i przybliży specyfikę kosmetyków i narzędzi charakteryzatorskich. Następnie każdy będzie mógł spróbować swoich sił i sprawdzić wiedzę teoretyczną.

Warsztaty mają charakter otwarty i są bezpłatne. Uczestników warsztatów zapraszamy wraz z modelami. Prosimy o zabranie ze sobą akcesoriów do malowania: pędzelki, pędzli do eyelinera i gąbeczki (kosmetyki zapewnia szkoła).

Warto zobaczyć

Bezpłatne warsztaty charakteryzacji! 28 VI o 18:00