Wystawa w Ney Gallery&Prints pt. „Dzikie lata 80”

≡ 11 luty, 2017

Nie lada gratka dla wszystkich fanów fotografii i nie tylko! Ney Gallery&Prints zaprasza na wystawę fotografii “Dzikie lata 80” poświęconej światowej sławy muzykowi i kompozytorowi Tomaszowi Stańko. Artystę na fotografiach uwiecznili Krzysztof Gierałtowski, Ryszarda Horowitz, Andrzej Tyszko i Wojciech Kukla. Wystawa będzie czynna do 19 lutego 2017 roku.

Wystawa w Ney Gallery&Prints pt. "Dzikie lata 80"

Tomasz Stańko o wystawie:

Wystawa poświęcona jest Dzikim latom ’80. To był czas wolności, jazzu, chwil zapomnienia. Wojtek Kukla był kolegą Lakisa (Anthimos Apostolis). Razem kręciliśmy się w tych czasach po Krakowie, rozmawialiśmy o sztuce, wymienialiśmy poglądy, grywaliśmy i świetnie się razem czuliśmy. Wojtek bardzo trafnie zilustrował te czasy serią zdjęć - bardzo osobistych i nastrojowych; był kronikarzem tego dzikiego okresu mojego życia. Zaprojektował również okładkę do płyty „Lady Go”, oraz wymyślił C.O.C.X. - nazwę do mojego projektu, która ma wielorakie znaczenie. Fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego, Ryszarda Horowitza oraz mojego przyjaciela Andrzeja Tyszko dopełniają klimat tej wystawy.

Warszawa ul. Spokojna 5
wt - pt 12.00 – 18.00
sb - nd 13.00 – 18.00

Wystawa w Ney Gallery&Prints pt. „Dzikie lata 80”